OpenRefine andmete puhastamiseks - 03.05.2024, Tallinn - Kutsega

Praktiline töötuba, kus puhastame käsitsi sisestatud andmeid OpenRefine tarkvaraga. Esmalt käsitleme tabelarvutuse parimaid tavasid ning seejärel rakendame teadmisi OpenRefine’is. Koolitusel uurime OpenRefine tarkvara funktsionaalsusi: andmete puhastamist suuremate partiidena ja andmete ühtlustamist ühe hoobiga. Lisaks tutvustame võimalust laadida alla täiendavaid andmeid teistest andmebaasidest ja lisarakendusi.

• Aeg: 03.05.2024 9:00-13:00
  • Tüüp: Töötuba
  • Lektor: Diana Pilvar, MSc
  • Vajalik ette installeerida:

Õpitulemused koolituse läbinule

• Kirjeldada tabelarvutuse parimaid tavasid
  • Võrrelda Excelit ja OpenRefine-i
  • Rakendada OpenRefine-is muundamisi (lahtri muutmine, veeru muutmine, transponeerimine)
  • Kirjutada OpenRefine-is lihtsaid avaldisi
  • Võrrelda oma andmestikku välise allika andmestikuga