Metaandmed ja README - 16.05.2024, Tallinn - kutsega

Lihtsas keeles väljendudes on metaandmed teie andmeid kirjeldav informatsioon. Kuid mida metaandmed tegelikult hõlmavad ja kui palju neid peaks teie andmetega kaasas olema?

• Aeg: 16.05.2024 14:00-16:00
  • Tüüp: Loeng
  • Lektor: Diana Pilvar, MSc

Metaandmed aitavad tasakaalustada inimlike vajakajäämiste, näiteks unustamise või asjade kaotamise, mõju ning potentsiaali lahkuda uurimisprojektidest koos kogutud teadmistega. Metaandmete abil on tagatud andmete leidmine, kasutamine, säilitamine ja tulevane taaskasutus.

Eesootavas loengus sukeldume metaandmete üksikasjadesse. Samuti käsitleme miinimuminfo hulka, mida tuleks lisada iga jagatava teadustulemuse juurde. Lisaks selgitame, kuidas luua README-faili.

Õpitulemused koolituse läbinule

• Mõistab hea andmehalduse tähtsust
  • Kasutab ja loob metaandmeid
  • Oskab valida metaandmetele õige formaadi