Lühidalt FAIR-ist - 02.05.2024, Tallinn - kutsega

FAIR põhimõtted, mis esmakordselt avaldati 2016. aastal, sisaldavad häid andmehaldustavasid, mille eesmärk on muuta andmed leitavaks, ligipääsetavaks, ühilduvaks ja taaskasutatavaks. Iga täht FAIR-is viitab põhimõtete (15) loendile. Kuigi FAIR põhimõtted pärinevad loodusteadustest, saab neid rakendada kõigis teadusvaldkondades. Alates nende avaldamisest on Euroopa Liit, riiklikud rahastajad ja ülikoolid väljendanud nende põhimõtete toetust ja heakskiitu. Ja olgem ausad, mõnda neist asjadest te teete ilmselt juba praegu. Sellel kursusel käime läbi kõik FAIR põhimõtted ja kuidas neid reaalses elus rakendatakse. Nii tead juba, mida taotluse kirjutamisel, oma andmehalduskava täites või oma uurimistööd tehes arvesse võtta.

• Aeg: 02.05.2024 14:00-16:00
  • Tüüp: Loeng